Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам сайт?
Всього 24 людини

До Міжнародного дня пам'яті Чорнобиля

Дата: 26 квітня 2018 о 21:17, Оновлено 26 квітня 2018 о 21:23
208 переглядів

26 квітня 2018 року виповнюється 32 роки з дня найстрашнішої за наслідками катастрофи минулого тисячоліття. Чотири букви – ЧАЕС – стали символом трагедії, яка доторкнулася до мільйонів людей, накрила їх крилом безжалісної радіації, перетворюючи свої жертви в безпомічних людей.

Проходять роки після аварії на ЧАЕС, а  біль не вщухає, тривога не покидає людей, пов’язаних зі скорботним часом ядерного апокаліпсису.

Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, щедовго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за чиюсь помилку своїм здоров’ям, життям. «Мирний атом» став для України і прилеглих земель гірше війни. Збитки від аварії на ЧАЕС доведеться відшкодувати ще дуже довго...

До цієї скорботної дати  бібліотекар школи Босенко О.В. провела  бесіду«Чорнобиль – скорбота пам’яті людської» . Бібліотекар розширила знання учнів про Чорнобильську трагедію, наголосила про небезпеку радіації для усього живого, розповіла про ліквідацію аварії на Чорнобильській  АЄС.

Діти доповнювали розповіді фактами, які вже їм відомі. Хвилиною мовчання згадали  героїв, які загинули при ліквідації наслідків аварії. Учні зацікавлено розглядали книги,  у яких є розповіді  очевидців катастрофи та фотоальбом  з фотографіями. Чорнобильська біда надовго залишиться в нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати  на собі  її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони.

З учнями 5 – 11 класів класні керівники провели годину спілкування «Найбільша екологічна катастрофа сучасності», у ході якої  розказували передісторію катастрофи, про аварію АЕС, про подвиг людей, які вступили в боротьбу з атомною трагедією, про перших, хто вступив у битву з атомним вогнем , а саме склад караулу воєнізованої пожежної частини №2, який здійснював охорону ЧАЕС. Читали  вірші поетів Кагарличчини   на тему Чорнобиля, що  зазвучали болісно, відбиваючись  в душах тугою за скоєним…

Відчувалася повага і шанобливе ставлення до  героїв-чорнобильців. Згадали  перших 28 пожежників,що прибули гасити  чорнобильське полум’я : Володимира Правика, Віктора Кибенка, Ігнатенка  В.І.; Ващука Н.В.; Титенка М.І.; Тищуру  В.І., Л. Телятникова  та інших. Ілюстрації з принесених книжок роздивлялися, уважно гортали сторінки  фотоальбому.

Надзвичайно зацікавила присутніх інформація про сучасне життя в 30-кілометровій зоні відчуження. Адже там проживають люди та відновлюється дика природа. Відеосюжет допоміг учням прослідкувати особливості життя «зони відчуження».

Школярі згадали імена людей, які за покликом серця прибули до Чорнобиля і врятували світ від страхітливої катастрофи. Головне, що нинішнє покоління  пам‘ятає про героїв, які вибороли нам право  жити  на нашій землі. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять всіх загиблих внаслідок аварії на ЧАЕС.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.