2024-2025 навчальний рік
Методичні рекомендації щодо оцінювання учнів початкових класів НУШ
Оцінювання учнів 5-7 класів у 2024/25 навчальному році здійснюється відповідно до Методичних рекомендацій, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.08.2024 № 1093.
Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є формувальне оцінювання та підсумкове оцінювання. Оцінювання результатів навчання учнів здійснюється згідно з вимогами до обов’язкових результатів навчання, визначених Державним стандартом на основі компетентнісного підходу. Оцінювання дає інформацію про досягнення результатів навчання на певному етапі освітнього процесу. Результати оцінювання виражаються в балах (від 1 до 12).
Оцінювання здійснюється за визначеними критеріями, які дозволяють встановити відповідність між вимогами до обов’язкових результатів навчання, визначеними Державним стандартом, і фактичними результатами навчання, яких досягли учні. Загальні критерії оцінювання (додаток 1 наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2024 № 1093) визначають загальні підходи до встановлення результатів навчання учнів і слугують основою критеріїв оцінювання за освітніми галузями (додаток 2 наказу Міністерства освіти і науки України від 02.08.2024 № 1093).
Критерії оцінювання реалізуються за чотирма рівнями (початковий, середній, достатній, високий). Кожний наступний рівень охоплює вимоги до попереднього, а також додає нові. Критерії оцінювання дають змогу здійснювати оцінювання результатів навчання у 12-бальній шкалі оцінювання.
Для забезпечення наступності між підходами до оцінювання результатів навчання здобувачів початкової та базової середньої освіти, педагогічною радою (протокол №1 від 29.08.2024) прийнято рішення, що адаптаційний період, упродовж якого не здійснюється оцінювання учнів 5 класу, становитиме 1 місяць (вересень). З жовтня оцінювання результатів навчання учнів 5-х класів здійснювати з використанням 12-бальної системи (шкали), а його результати позначати цифрами від 1 до 12.
Оцінювання результатів навчання здійснюється за допомогою різних методів, вибір яких зумовлюється особливостями змісту навчального предмета / інтегрованого курсу, його обсягом, рівнем узагальнення, віковими особливостями учнів із застосуванням різних способів і засобів. Оцінювання здійснюється із застосуванням завдань різних когнітивних рівнів: на відтворення знань, на розуміння, на застосування в стандартних і змінених навчальних ситуаціях, уміння висловлювати власні судження, ставлення тощо.
Частотність та процедури проведення оцінювання, а також види діяльності, результати яких підлягають оцінюванню, визначають педагогічні працівники з урахуванням дидактичної мети, особливостей змісту навчального предмета / інтегрованого курсу та з урахуванням етапу опанування програмовим матеріалом та етапу досягнення очікуваного результату навчання.
Оцінювання учнів 8–9 класів
Оцінювання учнів 8-9 класів здійснюється за Критеріями оцінювання та Орієнтовними вимогами оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти.
При виставленні тематичної оцінки враховуються всі види навчальної діяльності, що підлягали оцінюванню протягом вивчення теми. При цьому окрема тематична атестації при здійсненні відповідного оцінювання, як правило, не проводиться.
Семестрове оцінювання здійснюється на підставі тематичних оцінок. При цьому мають враховуватися динаміка особистих навчальних досягнень учнів з предмета протягом семестру, важливість теми, тривалість її вивчення, складність змісту тощо.
Річне оцінювання здійснюється на підставі семестрових або скоригованих семестрових оцінок. Річна оцінка не обов’язково є середнім арифметичним від оцінок за І та ІІ семестри. При виставленні річної оцінки мають враховуватися: важливість тем, які вивчались у І та ІІ семестрах; тривалість їх вивчення та складність змісту; динаміка особистих навчальних досягнень учня з предмета протягом року; уміння застосовувати учнем набуті протягом навчального року знання тощо.
Семестрова і річна оцінки можуть підлягати коригуванню (пункт 3.2. Інструкції з ведення класного журналу 5–11(12)-х класів загальноосвітніх навчальних закладів; пункти 9–10 Порядку переведення учнів (вихованців) закладу загальної середньої освіти до наступного класу.
2023-2024 н.р.
Нормативи з фізичної культури 5-11 клас
Критерії оцінювання під час дистанційного навчання
Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів 1-4 класів
Критерії оцінювання навчальних досягнень із курсу Захист України
Критерії оцінювання навчальних досягнень із зарубіжної літератури
Критерії оцінювання навчальних досягнень з хімії
Критерії оцінювання навчальних досягнень з фізичної культури
Критерії оцінювання навчальних досягнень з фізики та астрономії
Критерії оцінювання навчальних досягнень з української мови і літ
Критерії оцінювання навчальних досягнень з трудового навчання (технології)
Критерії оцінювання навчальних досягнень з природознавства
Критерії оцінювання навчальних досягнень з правознавства
Критерії оцінювання навчальних досягнень з основ здоров'я
Критерії оцінювання навчальних досягнень з математики
Критерії оцінювання навчальних досягнень з історії
Критерії оцінювання навчальних досягнень з інформатики 10-11 кл.
Критерії оцінювання навчальних досягнень з іноземної мови
Критерії оцінювання навчальних досягнень з географії
Критерії оцінювання навчальних досягнень з біології
Загальні критерії оцінювання з музичного мистецтва
Дистанційне навчання Критерії оцінювання навчальних досягнень з хімії
Дистанційне навчання Критерії оцінювання навчальних досягнень з природознавства
Дистанційне навчання Критерії оцінювання навчальних досягнень з біології