Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року

Date: 31 травня 2023 о 14:57

№ 1/6990-23 від 17 травня 2023 року

Керівникам департаментів (управлінь) освіти і науки обласних, Київської міської військових адміністрацій, закладів вищої освіти, що належать до сфери управління Міністерства освіти і
науки України
періоду 2023/24 року

В умовах повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України та введення воєнного стану 24 лютого 2022 р., строк дії якого продовжено на 90 діб Указом Президента України від 1 травня 2023 року № 254/2023 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні», веденням активних воєнних (бойових) дій, пов’язаними з цим значними руйнуваннями закладів освіти та іншої інфраструктури, змінами в проведенні освітнього процесу, що стало викликом для системи освіти України в частині забезпечення безпечного освітнього середовища, Міністерство освіти і науки України (далі – МОН), місцеві органи виконавчої влади та заклади освіти здійснюють відповідні кроки щодо законодавчого, нормативно-правового врегулювання питань та виконання заходів, що направлені на забезпечення безпечного функціонування закладів освіти, організації освітнього процесу, оновлення змісту освіти, захисту прав здобувачів освіти та педагогічних працівників.

З метою своєчасного та якісного прийняття в експлуатацію закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/24 року в умовах дії воєнного стану МОН пропонує:

1) врахувати в роботі Інструктивно-методичні матеріали щодо порядку підготовки закладу освіти до нового навчального року та опалювального сезону з питань цивільного захисту, охорони праці та безпеки життєдіяльності, що доведені листом МОН від 22.07.2022 № 1/8462-22 (далі – Інструктивно-методичні матеріали), розміщені на офіційному вебсайті МОН та доступні за посиланням;

2) до персонального складу комісій по прийому готовності закладу освіти до нового 2023/24 навчального року за згодою включати фахівців територіальних підрозділів, що уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у відповідних сферах господарської діяльності.

Наголошуємо, що Інструктивно-методичні матеріали носять рекомендаційний характер. Рішення щодо порядку підготовки та перевірки готовності закладу освіти до нового навчального року приймаються відповідними керівниками з урахуванням особливостей функціонування закладів освіти на місцях.

Задля організації освітнього процесу в очній формі навчання продовжити відповідну роботу щодо забезпечення закладів освіти об’єктами фонду захисних споруд цивільного захисту шляхом облаштування існуючих та будівництва нових захисних споруд цивільного захисту, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів закладів освіти із застосуванням проектів повторного використання або за індивідуальними проектними рішеннями з урахуванням вимог державних будівельних норм, законодавства з питань пожежної безпеки, вимог щодо необхідної кількості евакуаційних виходів, наявності водопостачання, водовідведення, вентиляції, обігріву, освітлення, інтернету, засобів надання медичної допомоги, доступності для маломобільних груп населення, зокрема осіб з інвалідністю.

Крім того, передбачити забезпечення мінімальних вимог для належної організації освітнього процесу в об’єктах фонду захисних спорудах цивільного захисту закладів освіти.

Зважаючи на вище викладене, вважати забезпечення безпечного освітнього середовища пріоритетним напрямком діяльності керівників всіх рівнів.

Міністр                                                Оксен Лісовий