До Міжнародного дня дитячої книги

Date: 2 квітня 2021 о 13:07

Міжнародний день дитячої книги – свято, встановлене з ініціативи та за ухвалою Міжнародної ради дитячої книги. Відзначається щороку 2 квітня (починаючи з 1967 р.) у день народження великого казкаря Ганса Крістіана Андерсена (1805–1875 рр.). Цим підкреслюється надзвичайно важлива роль дитячої книги у формуванні духовного та інтелектуального обличчя нових поколінь Землі.Друге квітня один раз на 2 роки на черговому конгресі Міжнародної ради з дитячої книги письменникам і художникам вручається головна нагорода – Міжнародна премія імені Г.К. Андерсена.
Першим лауреатом Міжнародної премії імені Г.К. Андерсена стала англійська письменниця Елеонор Фарджон у 1956 р., а 1958 премію одержала Астрид Ліндгрен із Швеції. Лауреатами Міжнародної премії стали відомі дитячі письменники Джанні Родарі, Туве Янссон, Кристине Нестлінгер, Джеймс Крюсс, Богумила Ржига, Катарина Патерсон, Тетяна Маврина та інші.

Найкращі дитячі книжки:

• Алан А. Мілн – «Вінні Пух»;
  • Льюіс Керролл – «Аліса в країні Чудес»;
  • Астрід Ліндгрен – «Пеппі Довга панчоха», «Пригоди Малюка та Карлсона»;
  • Туве Янссон – низка книг про Мумі-троля;
  • Даніель Дефо – «Робінзон Крузо»;
  • Джеральд Дарелл – «Моя сім'я та інші тварини»;
  • Роальд Дал – «Чарлі і шоколадна фабрика»;
  • Памела Ліліан Треверс – «Мері Поппінс»;
  • Джанні Родарі – «Пригоди Чипполіно», «Золотий голос Джельсаміно»;
  • Антуан де Сент-Екзюпері – «Маленький принц»;
  • Джеймс Крюс – «Тім Талер, або Проданий сміх»;
  • Марк Твен – «Пригоди Тома Сойєра та Геккльбері Фінна»;
  • Джонатан Свіфт – «Мандри Гуллівера»;
  • Редьярд Кіплінг – «Книга джунглів», «Ріккі-Тіккі-Таві»;
  • Рафаель Сабатіні – «Одісея капітана Блада», «Хроніки капітана Блада»;
  • Роберт Луїс Стівенсон – «Острів скарбів»;
  • Жуль Верн – «П'ятнадцятирічний капітан», «Діти капітана Гранта»;
  • Сельма Лагерлеф – «Дивовижна подорож Нільса Хольгерссона з дикими гусями по Швеції».

Найкращі твори української дитячої літератури:

•  Всеволод Нестайко – «Тореадори з Васюківки»;
  •  Наталя Забіла – «Ясоччина книжка», «Про малят і про звірят»;
  •  Марія Познанська – «Про чудо-ліс, що на полі зріс», «Любій малечі про цікаві речі»;
  •  Микола Трублаїні – «Крила рожевої чайки», «Лахтак», «Шхуна «Колумб», «Про дівчинку Наталочку та сріблясту рибку»;
  •  Анатолій Костецький – «Мінімакс – кишеньковий дракон, або День без батьків»;
  •  Оксана Іваненко – «Лісові казки»;
  •  Олександр Дерманський – «Володар макуци, або Пригоди вужа Ониська», «Король буків, або Таємниця Смарагдової Книги»;
  •  Марина та Сергій Дяченки – «Пригоди Марійки Михайлової», «Габріель і сталевий лісоруб»;
  •  Леся Вороніна – «Таємне товариство боягузів»;
  •  Ніна Воскресенська – «Легенда про Бовдура Великого», «Дивовижні пригоди Наталки в країні часу»;
  •  Марина Павленко – «Лісовичок повертається».

Читання дає людині безліч незаперечних переваг. Ось лише декілька з них.

1. Розумова стимуляція. Дослідження показують, що постійна стимуляція мозку, чим є читання, знижує ризик розвитку хвороби Альцгеймера. і деменції. Мозку необхідне тренування, щоб залишатися сильним і здоровим.

2. Зниження стресу. Неважливо, який стрес ви відчуваєте, щойно ви берете книгу і занурюєтеся в історію, він миттєво зникає, напруга відпускає і тіло розслабляється.

3. Знання. Щоб ви не читали, голова наповнюється новими знаннями, і ви ніколи не знаєте, в який момент вони вам знадобляться. Але чим знань більше, тим більше ви готові протистояти будь-яким перешкодам.

4. Розширення словникового запасу. Чим більше ви читаєте, тим більш змістовно і вишукано говорите. До того ж, ви черпаєте слова не тільки з рідної, а й іноземних мов, що ставить вас ще на щабель вище.

5. Поліпшення пам’яті. Читаючи книгу, ви запам’ятовуєте неймовірну кількість персонажів, їхні історії, почуття, масу підсюжетів і деталей. Ця нова інформація нашаровується на вже наявну і формує нові зв’язки, завдяки чому запам’ятовується ще краще.

6. Поліпшення письмових навичок. Це відбувається паралельно з розширенням словникового запасу. Добре написаний чужий текст впливає і на ваш власний, що врешті-решт формує стиль, смак і стає звичкою.

7. Заспокоєння. Уже той момент, коли ви берете до рук книгу, приносить релаксацію, а те, про що ви читаєте, здатне дати відчуття внутрішнього спокою й умиротворення.