Година спілкування "Міста-герої Київщини: цікаві факти та сторінки історії"

Дата: 24 квітня о 14:38
12 переглядів

24 квітня2024 року у закладі освіти з учнями 1-9 класів проведено години спілкування "Міста-герої Київщини: цікаві факти та сторінки історії". Класні керівники розповідали учням про відзнаку «Місто-герой України». Для відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті міст від збройної агресії російської федерації, їх отримали 10 міст України: Гостомель, Ірпінь, Буча, Волноваха, Чернігів, Охтирка, Харків, Херсон, Миколаїв, Маріуполь.
Розповідь про міста Героїв прдовжено в краєзнавчому музеї. Учні 7 класу почули найцікавіші факти про три міста-герої Київщини, які вже впродовж багатьох місяців мужньо тримали оборону передмістя столиці, не дозволяючи ворогу просунутися уперед. Сьогодні була розповідьвчителя історії Миколи Палажченка про Гостомель — козацький край та Батьківщину «МРІЇ»

За легендою Гостомель як місто-фортеця існувало з давніх-давен, хоча перша згадка про поселення датується 1494 роком. Попри те, що саме селище міського типу є невеликим, однак славиться своєю прадавньою історією.

Гостомель — одне із перших українських містечок Київщини, яке одержало у 1614 році Магдебурзьке право. Воно знаходилося у власності польського шляхтича Станіслава Харленського, який мав тут власний замок. На жаль, жодна з його частин не збереглася до нашого часу.

З 1626 року в Гостомелі тривалий час проживав митрополит Петро Могила — визначний церковний та культурний діяч, засновник Лаврської школи, з якої постала славетна Києво-Могилянська академія. Сюди він переїхав зі свого маєтку в Михайлівській Рубежівці, який придбав у 1622 році.

Під час визвольної війни під керівництвом Богдана Хмельницького (1648-1657) Гостомель став козацьким містом. Гостомельська сотня під керівництвом Ярмула Басаренка налічувала 76 козаків та належала до Київського полку. Деякі козацькі прізвища тих часів досі зустрічаються серед мешканців міста.

Головною святинею міста вважається Церква на честь Покрови Пресвятої Богородиці, заснована ще у 1770 році. Первинно святиня була дерев’яною, але багато разів перебудовувалася ще у ХІХ столітті. У радянський час приміщення церкви використовувалося у якості сільського клубу, у роки незалежності її повернули вірянам.

Гостомель був центром губернської волості, відповідно до мапи Київського уїзду Київської губернії від 1905 року, знайденої в архівах. До її складу входила низка сіл і хуторів, зокрема, Рубежівка, Микуличі, Забуччя, Семенівка, Озера та інші.

На даній карті й близько немає таких великих на сьогодні міст Приірпіння, як Ірпінь та Буча, селищ Ворзель, Немішаєве, Клавдієве. Вони були закладені на початку XX століття як станції при будівництві залізниці Київ-Ковель.

У Гостомелі розташований третій аеропорт Києва «Антонов», який у перші дні російської агресії зазнав істотних пошкоджень та руйнувань. Його збудували у 1960 році як секретну базу для повітряних випробувань.

В аеропорті «Антонов» базувався найбільший у світі літак АН-225 Мрія,  який булознищено 27 лютого російськими загарбниками.

Також у Гостомелі є один із найстаріших заводів «Ветропак», що спеціалізується на виробництві скла, збудований ще у 1912 році. Ветропак Україна вважається одним із провідних виробників європейської склотари.

У 2021 році у місті відкрили парк «Щасливий» — гордість гостомельської громади.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.