Івану Ільєнку - 80

Date: 14 жовтня 2023 о 14:18

Сьогодні 80 років з дня народження Івана Олександровича Ільєнка, нашого земляка, відомиого журналіста й письменника. Іван Ільєнко народився 12 жовтня 1943 року в селі Краснопілка. Учився аж у трьох школах: Краснопільській початковій, Буртівській середній (5 і 6 класи) і Чорнобильській середній №1. Закінчивши 1960 року школу в Чорнобилі з Золотою медаллю, Іван Ільєнко вступив до Кам’янець – Подільського будівельного технікуму, пізніше до Київського університету ім.Т.Г.Шевченка.
«Під час навчання в університеті, десь з весни 1962 року, почав бувати у сім’ї Павла Григоровича Тичини, виконував його, посильні для мене, доручення. Тоді в нього не було постійного секретаря. Тож писав відповіді на листи виборців, упорядковував бібліотеку, відносив на пошту бандеролі, але найцінніше – те, що, бувало, годинами він зі мною говорив, щось розповідав», - так згадував Іван Олександрович. Після закінчення університету була армія, а далі – аспірантура в рідному університеті.
Згодом Іван Ільєнко працював у Голосіївській садибі Максима Рильського, якому ще в дитинстві, за порадою учителя, надіслав зошит із своїми віршами й дістав на них схвалення. До 100-річчя з дня народження Максима Тадейовича була видана книга «Жага», присвячену трудам і дням майстра.
Першою опублікованою книгою Івана Ільєнка стала книга із серії «Життя славетних» про Григорія Квітку-Основ’яненка. Чимало нарисів про репресованих письменників увійшло до збірника «З порога смерті». Пізніше одна за одною виходять його книги: «У жорнах репресій» – про трагічні долі інших майстрів слова, «Герої Крут. Лицарський подвиг юних українців 29 січня 1918 року», «В пазурах у двоглавого»..
Ніби відчуваючи, що одмірено йому небагато, Іван Ільєнко склав заповіт, де волів, аби поховали його біля матері, у рідній Краснопілці. На могилі славного земляка викарбувані слова, з якими востаннє звернувся до близьких йому людей: «Спасибі всім, до кого я горнувся, побіля кого серцем стрепенувся».
Сьогодні учні та педагоги Буртівської гімназії відвідали музей, де оглянули експозицію про І.О.Ільєнка, побачили його особисті речі, світлини з родинного альбому відомого земляка.
Земля Вам пухом, Іване Олександровичу, низький уклін, щира й добра пам’ять земляків!