Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам сайт?
Total 24 common:people_all_forms

Звіт директора перед громадськістю

Date: 19 червня 2023 о 07:16, Refreshed 21 червня 2023 о 08:22
56 views

У п'ятницю, 19 червня 2023 року відбувся звіт директора КЗ КМР "Буртівський ліцей" Людмили НЕСТЕРУК перед педагогічним колективом та громадськістю про роботу освітнього закладу за 2022-2023 нр.

      Ми завершили  2022-2023 н.р., складний, тривожний, воєнний, який приніс нам усім чимало викликів, незручностей. Разом з тим, він був ефективним і результативним (як показав аналіз деяких освітніх, управлінських процесів, анкетувань та досліджень серед учасників освітнього процесу).

         Робота КЗ КМР «Буртівський ліцей»  у 2022/2023 навчальному році була спрямована на реалізацію положень Конституції України, на виконання Закону України «Про освіту», Закону України «Про загальну середню освіту», Закону України «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої освіти», Указу Президента України від 09 липня 2013 року № 344/2013 «Про Національну стратегію розвитку освіти в Україні на період до 2021 року», постанови Кабінету Міністрів від 27 серпня  2010 року № 776 «Про внесення змін до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року №24», постанови Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2011 року №462 «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 87 «Про затвердження Державного стандарту  початкової   освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2017 р. № 588 «Про внесення змін до Порядку організації інклюзивного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах», наказу Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за № 904/27369 «Порядок переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу», листа Міністерства освіти і науки України від 23.03.2020 № 1/9-173 «Щодо організації освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти під час карантину», створення умов для забезпечення доступу громадян до якісної освіти, вдосконалення культурних   і національних освітніх прав і запитів усіх громадян, утвердження високого статусу педагогічних працівників у суспільстві, в галузі освіти.

         Завданням нової  української школи є створення освітнього середовища - сприятливого середовища для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей.

Робочі навчальні плани на 2022-2023 навчальний рік складено:

для школи І ступеня:

  • для 1- 2  класів  - за Типовими навчальними планами початкової школи, з українською мовою навчання, Типової освітньої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Шияна Р.Б., затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743;
  • для 3- 4  класів  - за Типовими навчальними планами початкової школи, з українською мовою навчання, Типової освітньої програми для учнів 1-2 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Шияна Р.Б., затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 12.08.2022 № 743;

для школи ІІ ступеня:

  • для 5 класу за Типовим навчальним планом для 5-9 класів закладів загальної середньої освіти з навчанням українською мовою, затвердженим  наказом  Міністерства освіти і науки від 19.02.2021 року № 235«Про затвердження типової освітньої програми  для 5-9 класів закладів  загальної середньої освіти»
  • для 6-9 класів за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІ ступеня затвердженими  наказом  Міністерства освіти і науки від  20.04.2018 № 405 «Про затвердження типової навчальної програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня»

для школи ІІІ ступеня:

  • для 11 класу - за Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів ІІІ ступеню, затвердженими наказом МОН України від  20.04.2018 № 408 «Про затвердження типової навчальної програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня» (додаток 2); зі  змінами затвердженими наказом МОН України від 28.11.2019 № 1493

11 клас буде продовжувати працювати за профілем української філології.

У зв'язку з епідеміологічною ситуацією, що склалася в Україні, з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) було організовано  навчання учнів з огляду на варіативність організації навчання з використанням технологій дистанційного навчання. Оцінювання результатів навчальної діяльності здійснювалось у синхронному або асинхронному режимі. Під час організації освітнього процесу з використанням дистанційних технологій навчання в умовах карантину підсумкове оцінювання  здійснювалось віддалено, із використанням цифрових технологій для всіх здобувачів освіти. Підсумкову оцінка за семестр виставляли з урахуванням результатів поточного, тематичного оцінювання, оцінювання різних видів мовленнєвої діяльності, отриманих учнями під час дистанційного навчання та до його початку. Для забезпечення рівних умов проходження оцінювання всіма учнями було запроваджено гнучкий графік проведення підсумкових контрольних робіт за ІІ семестр, загальна тривалість якого має становити не менше двох тижнів. Завершальне підсумкове оцінювання у 1-4-х класах НУШ здійснилося шляхом заповнення свідоцтва досягнень учнів за результатами виконаних ними робіт та спостережень. Для оцінювання динаміки особистісних досягнень учнів вчитель скористався своїми щоденниками спостережень, які велися до початку карантину та додатково залучити батьків до заповнення свідоцтва досягнень учнів.

Згідно Закону України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», відповідно до нових Державних стандартів початкової школи, Державного стандарту основної школи на 4 році виконання, відповідно до річного плану роботи школи у травні  місяці  були проведені адміністративні контрольні роботи з таких предметів: українська мова, математика, алгебра, геометрія (5-11 класах)  та діагностичні роботи з української мови та математики у 3-4  класах з метою перевірки знань учнів на кінець ІІ семестру.

КЗ КМР «Буртівський ліцей» – це школа  учнівських  мрій  і  сподівань,  яка  стимулює  віру в  успіх  і  вселяє  впевненість,  що  саме  молоді  належить вирішувати  та  створювати  майбутнє України.

В освітньому  закладі  здобувачі освіти  набувають  практичних  навичок оволодіння програмовим матеріалом з основ наук, розвивають таланти й різноманітні здібності. Велику увагу приділено навчанню, вихованню  та  розвиткові  випускника.  Він  має  бути  компетентним,  конкурентоспроможним,  зорієнтованим  на  певну  сферу  діяльності,  здатним  навчатися  впродовж  життя.

Головне завдання  ЗЗСО –  забезпечити  здобувачів освіти  сучасними  технологіями  навчання,  які  передбачають  досягнення  високих  цілей.

Інформаційна  науково-методична  робота  в  школі  проводиться  за  такими  стратегічними  напрямками:

  • систематичне  інформування  про  нові  педагогічні  технології;
  • вивчення  відповідних  державних документів,  нормативних  інструкцій, положень;
  • глибоке  вивчення  й  практична  реалізація  програм і  навчальних планів;
  • активна  робота  вчителів  у  науково-методичній  і  проектній  роботі,  залучення  їх  до  дослідницької  роботи.

У школі працює 22 вчителі, в т.ч. 21 з вищою освітою, 9 вчителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 8 – першу категорію, 2 – другу категорію, 3 – категорію «Спеціаліст», п’ять вчителів мають звання «Учитель – методист», один - «Старший учитель»,  «Відмінник  освіти  України»  - 1.

Методична служба в школі являє собою ціліс­ну, створену на наукових досягненнях, надбаннях передового досвіду й конкретному аналізі проблем учителів систему взаємопов’язаних заходів, дій і засобів, спрямованих на всебічне підвищення професійної майстерності кожного вчителя шко­ли, на збагачення й розвиток творчого потенціа­лу педагогічного колективу в цілому, на досягнен­ня оптимальних результатів навчання, виховання й розвитку конкретних учнів, класів.

Методична робота у КЗ КМР «Буртівський ліцей» здійснюється згідно із законодавством, нормативними документами про освіту, рекомендаціями МОН України, методичного кабінету відділу освіти, нормативно-правовими документами про середню освіту, планується й проводиться на діагностичній основі, передбачає цілісну систему підвищення науково-теоретичного і загальнокультурного рівнів учителів, їх психолого-педагогічної підготовки і була спрямована на рішення трьох основних питань: інноваційний розвиток школи, формування наукового потенціалу членів педагогічного колективу, сприяння індивідуальній педагогічній діяльності та розвитку творчої особистості вчителя.

У 2022-2023 навчальному році педагогічний колектив продовжив роботу над методичним забезпеченням вирішення теми «Формування ключових життєвих та предметних  компетентностей особистості  в умовах сучасної школи». Методична робота педагогічного колективу була спрямована на створення оптимальних умов для підвищення професійної майстерності вчителів, передбачала систематичну колективну та індивідуальну діяльність, яка сприяла підвищенню рівня методичної і фахової компетентності педагогічних працівників школи, впровадження в практику досягнень педагогічної науки, інноваційних освітніх технологій, передового досвіду, а саме:

  • створення умов для розвитку інноваційної діяльності, педагогічної ініціативи вчителів для забезпечення рівного доступу кожної дитини до якісної освіти та отримання повної загальної середньої освіти на рівні Державних стандартів;
  • оновлення освітнього процесу шляхом активного впровадження інноваційних технологій та поглиблення науково-теоретичної роботи;
  • підвищення професійної компетентності вчителів;
  • інформаційне забезпечення педагогічних працівників з питань педагогіки, психології, фахових дисциплін, оволодіння технологіями пошуку і опрацювання необхідної інформації в Інтернеті   та залучення учителів до використання інформаційних ресурсів;
  • сприяння виробленню в учителів умінь і навичок самостійної методичної роботи з метою безперервного підвищення кваліфікації та вдосконалення педагогічної майстерності.

  Робота над єдиною методичною темою підняла на більш високий рівень теоретичну підготовку кожного вчителя, надала чіткості, цілеспрямованості практичним заходам з різними категоріями вчителів, активізувала форми методичної роботи. Однією з пріоритетних була проблема підвищення професійного рівня вчителя через його самоосвіту, самовдосконалення. Тому основне завдання організованих заходів (міжкурсові форми роботи) -  включити вчителів у процес вдосконалення особистої кваліфікації, перетворити їх на об’єкт цього вдосконалення. Саме з цією метою в плані роботи з педкадрами та в плані роботи методичних підструктур були передбачені, крім колективних, індивідуальні форми роботи:  робота над науково-методичною проблемою, самостійна робота над методичною  темою, самоосвіта, докурсова та післякурсова підготовка, консультування, творчі звіти, наставництво, опрацювання фахових журналів і методичної літератури та інше.

   Методична робота в освітньому закладі здійснювалась згідно плану роботи школи відповідно до структури, затвердженої методичною радою через колективну, групову, індивідуальну форми роботи. Кожен учитель працював над обраною власною методичною темою. У цьому навчальному році кожен педагог розмістив свої матеріали з досвіду роботи на Методичному порталі (їх понад 20).

Усі напрямки освітнього процесу координувала методична рада у такому складі:

  1. Нестерук Л.О.– голова методичної ради
  2. Побочій Н.А. – заступник голови методичної ради
  3. Власова В.М.. – член методичної ради
  4. Нагорна О.П. – член методичної ради
  5. Шамрай Л.О. – член методичної ради
  6. Лощиць Ю.В. – член методичної ради
  7. Босенко О.В.– член методичної ради

На засіданнях методичної ради розглядалися матеріали з досвіду роботи вчителів школи, проходили схвалення методичні розробки педагогів школи, обговорення навчальних програм з базових дисциплін, форм проведення шкільних олімпіад, роботи шкільних професійних спільнот, роботи шкільних факультативів, самоосвіта вчителів та інші. Члени методичної ради брали участь у підготовці та проведенні педагогічних рад, загальношкільних семінарів, інших методичних заходів.

Згідно з річним планом роботи закладу  з 01.09.2022 р. по 03.06.2023 р. адміністрацією школи було проаналізовано виконання навчальних програм з базових дисциплін навчального плану за 2022-2023 навчальний рік. Було перевірено виконання теоретичної та практичної частини програм. Протягом перевірки було проаналізовано ведення класних журналів, відповідність записів у журналах, календарно-тематичному плануванню вчителів, зведені звіти вчителів про виконання навчальних програм.

За результатами перевірки встановлено, що станом на 31.05.2023 р. інваріантна та варіативна складові частини навчальних планів виконано повністю. Навчальний матеріал викладався відповідно до календарних планів з дотриманням кількості годин призначених програмою на кожну тему. Графік контрольних та діагностувальних робіт з предметів виконано.

Кількість годин відведених для вивчення програмного матеріалу, які заплановані співпадала з кількістю фактично проведених уроків. Обов’язковий мінімум практичних, лабораторних, контрольних робіт, уроків позакласного читання, робіт із зв’язного мовлення виконано  в 1-9 та 11 класах. Навчальні програми з усіх предметів в 1-9 та 11 класах виконано.

З метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення професійного рівня молодих спеціалістів, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем школи, скоординованості дій учителів-предметників була організована робота шкільних професійних спільнот (ШПС), творчих груп учителів-предметників:

а) професійна спільнота вчителів суспільно-гуманітарного циклу (голова Чорномаз А.В.);

б) професійна спільнота вчителів природничо-математичного циклу (голова Михайлов М.В.);

в) професійна спільнота вчителів початкових класів (голова Нагорна О.П.);

г) професійна спільнота  класних керівників (голова Власова В.М.);

г) психолого-педагогічний семінар (голова Коробенко О.Г.).

Діяльність ШПС була спланована на основі річного плану роботи школи. Кожною професійною спільнотою було проведено по 4-5 засідань, робота яких будувалася за окремими планами, також на них затверджувались завдання для державної підсумкової атестації, олімпіад. На засіданнях ШПС обговорювалися як організаційні питання (рекомендації МОН, рекомендації методкабінету щодо викладання і вивчення навчальних предметів у 2022-2023 н. р., зміни у навчальних програмах, підготовка і проведення олімпіад, предметних тижнів), так і науково-методичні питання. Упродовж навчального року ШПС були проведені предметні тижні, матеріали яких оформлено у звіти. Дані методичні структури систематично ознайомлювали педагогічних працівників з новою інформацією, передовим досвідом, сприяли впровадженню їх у освітній процес.

Так, професійна спільнота вчителів початкових класів (голова Нагорна О.П.), працює над проблемою «Формування ключових предметних і життєвих компетентностей учнів початкових класів в освітньому процесі». Успішній реалізації вимог до початкового навчання сприяла робота шкільної професійної спільноти вчителів початкових класів. У практику роботи класоводів увійшла нетрадиційна форма проведення уроку: урок-казка, урок-гра, урок-подорож, урок-змагання, урок-конкурс, урок-вікторина тощо. Учителі початкових класів охоче діляться досвідом роботи з колегами із району: на базі школи проводяться  районні семінари вчителів початкової ланки. ШПС вчителів початкових класів повинна  стати засобом управління освітнім процесом, реалізувати поставлену мету: підвищити фаховий і загальнокультурний рівень учителя, стимулювати його службову і громадську діяльність, оновлювати і вдосконалювати знання вчителя з дидактики, психології, теорії і практики виховної роботи, заохочувати вчителів до експериментальної, дослідницької роботи.

 Професійна спільнота вчителів суспільно – гуманітарного циклу (голова Чорномаз А.В.) - «Формування ключових предметних і життєвих компетентностей учнів засобами інформаційних технологій в процесі вивчення предметів суспільно-гуманітарного циклу»;  професійна спільнота  вчителів природничо-математичного циклу (голова Михайлов М.В.) - «Формування основних ключових предметних та життєвих компетентностей особистості учня в умовах освітнього процесу»; професійна спільнота класних керівників (голова Власова В.М.) - «Виховання духовної культури особистості, створення умов для вільного вибору життєвої позиції».

Протягом року проводилися методичні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів тощо. Кожен керівник методичного підрозділу, ретельно проаналізувавши діяльність професійної спільноти, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема щодо посилення уваги роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації у фахових виданнях, узагальнення досвіду у вигляді професійного портфоліо вчителя-предметника тощо.

Одним із напрямків методичної роботи школи була організація роботи з молодими спеціалістами, завдання якої – надання необхідної допомоги молодим вчителям в оволодінні методикою викладання свого предмета, розвиток умінь використовувати у своїй роботі досягнення сучасної психолого-педагогічної науки, творчої активності молодих спеціалістів.

У рамках вивчення і реалізації ІІ етапу науково-методичної проблеми були проведені педагогічні ради. Оскільки перехід на нову якість освіти сьогодні тісно пов’язаний з новими способами зберігання, у школі використовується  комп’ютерна техніка, «Інтернет» під час проведення уроків з різних предметів. У школі ведеться цілеспрямована робота щодо створення умов для інтелектуального та духовного розвитку обдарованих дітей. Задоволення їх потреб здійснюється шляхом залучення до різних видів творчості. Робота гуртків, факультативів впливає на інтереси і здібності дитини, а також на формування творчої особистості.

Реалізація основних напрямів методичної ро­боти (забезпечення професійною інформацією; підтримка в підготовці до атестації; організація підвищення кваліфікації вчителів) значно підви­щила якість освіти.

У процесі вивчення стану мотивації роботи вчителів у школі встанов­лено, що посадові обов’язки вчителів відповідають рівню їхніх знань і вмінь; у педагогів сформова­но почуття відповідальності за результати власної праці; вони ініціативні й самостійні.

Основний критерій визначення ефективності методичної робо­ти — результативність навчально-виховного процесу.

Результативною є методична робота в галузі роботи з обдарованими школярами й підготовка їх до районних турів, конкурсів, олімпіад.

В освітньому закладі поєднується індивідуальна самоосвітня діяльність із колективними, груповими формами роботи. Педагогічні працівники школи задіяні в роботі районних професійних спільнотах (Побочій Н.А. – член районної атестаційної комісії, Власова В.М. – голова професійної спільноти вчителів здоров’язбережувальної галузі). Також педагоги школи щороку задіяні до перевірки олімпіадних робіт       (Власова В.М., Тимченко Ю.М., Побочій Н.А.).

Запорукою ефективності освітнього процесу було й залишається підвищення професійного рівня педагогів. Протягом року вчителі школи підвищували свій кваліфікаційний рівень шляхом самоосвіти, участі у роботі шкільних, районних семінарів, навчання на курсах післядипломної освіти, а також в рамках атестації. Повністю реалізований план курсової перепідготовки. Протягом навчального року підвищили кваліфікацію усі педагогічні працівники закладу освіти.

 Адміністрацією закладу та атестаційною комісією своєчасно було виконано такі заходи: у вересні проведено корегування плану атестації на наступний навчальний рік, створено атестаційну комісію, узгоджено її склад з профспілковим комітетом, видано відповідні накази. Педагогічний колектив був ознайомлений із списком педагогічних працівників, що атестуються. Методичні матеріали вчителів, що атестуються, узагальнено у папках  та на електронних носіях.

Адміністрація закладу детально вивчила систему роботи вчителів, які атестувалися в поточному навчальному році. Звіти вчителів про роботу над дидактичною проблемою заслуховувались на засіданнях педагогічних рад. Відповідно до річного плану роботи школи видано накази по школі про стан викладання та рівень знань учнів з предметів, які викладають дані вчителі.

Результативною є методична робота в галузі роботи з обдарованими школярами й підготовка їх до районних турів, конкурсів, олімпіад.

Переможців та призерів районних  конкурсів підготували вчителі:  Іванченко А.О., Побочій Н.А., Тимченко Ю.М., Власова В.М., Тимченко Н.М, Михайлов М.В..

Були проведені такі предметні тижні: тиждень історії та правознавства, тиждень книги, тиждень англійської мови, хімії та біології, тиждень української писемності та мови, Олімпійський тиждень, тиждень математики, зарубіжної літератури, географії, тиждень початкових класів.

У 2022 – 2023 н.р. педагогічний колектив ЗЗСО продовжив працювати над ІІ етапом  методичної теми «Соціалізація особистості  на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу». Виховною темою, над якою працював колектив школи протягом року, була: «Формування громадянської компетентності учнів у позаурочній діяльності». Головна увага приділялась формуванню громадянина – патріота України, створенню умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів, виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини, виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, формування належних гігієнічних навичок і засад здорового способу життя.

Життя вимагає від сучасної особистості готовності вступати у спілкування в телекомунікаційному просторі, здатності застосовувати нові інтерактивні технології. Підготовка сьогоднішніх учнів до майбутнього самостійного життя передбачає формування готовності складати та здійснювати особисті проекти, відстоювати свої права та права і свободи інших людей. Тому навчальний процес в школі передбачає такі основні напрями та зміст діяльності:

  • створення передумов для здійснення  профільного навчання в старшій школі;
  • презентація та поширення результатів діяльності закладу освіти за визначеною проблемою;
  • демонстрація передових методик, сучасних технологій навчання та виховання;
  • впровадження сучасних технологій викладання на базі комп’ютерної техніки;
  • розширення форм співробітництва загальноосвітніх навчальних закладів та вищих педагогічних закладів, залучення підприємств до розвитку професійно – технічної освіти;
  • удосконалення змісту професійної підготовки, впровадження нових навчальних планів та програм;
  • забезпечення умов професійної підготовки учнів, наближення змісту повної загальної середньої освіти до потреб професійного самовибору особистості.                             

          У школі навчалося 98 учнів. За підсумками навчального року 5 учнів  нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні», 9 учням 9 класу 16 червня вручено  свідоцтва про базову загальну середню освіту, 5 випускникам 11 класу 30 червня – свідоцтва про повну загальну середню освіту.

41 учень початкових класів успішно засвоїли програмовий матеріал та переведені на наступний рік навчання.

з них 5 учнів мають високий рівень навчальних досягнень:

Пащенко Іван, 3 клас;

Побочій Єлизавета, 3 клас;

Яблонська Віолетта, 3 клас;

Яременко Поліна, 3 клас;

Тимченко Дар’я, 4 клас.

Результативність освітнього процесу за навчальний рік здобувачів освіти у 5-9 та 11 класах така:

а) % високий рівень навчальних досягнень –  8,8%

б) % достатній – 29,8 %;

в) % середній – _59,6_ %;

г)  % початковий – _1,8_ %.

Показники позакласної роботи з учнями такі:

а) були охоплені гуртками – 63 %;

б) секціями, іншими об’єднаннями за інтересами – 54 %.

Для повноцінного навчання і виховання учнів в школі створено відповідні умови.

Приміщення закладу типове, ремонт зроблено якісно. Мають добру матеріальну базу і естетично оформлені кабінети історії, географії, фізики, математики, біології, початкові класи. Збудовано надвірний спортивний комплекс, який потребує оснащення, баскетбольна площадка та заміна окремих спортивних снарядів. Для учнів було організоване гаряче харчування.

 Створено банк даних «Обдарована дитина». Продовжує працювати шкільне учнівське наукове товариство, у ньому займається 4 учнів.

За результатами ІІ семестру 5 учнів мають високий рівень навчальних досягнень:

Дзененко Маргарита, учениця 5 класу

Нагорна Ірина, учениця 5 класу

Пономаренко Поліна, учениця 5 класу

Нестерук Андрій Андрійович, учень 8 класу

Коробенко В’ячеслава Олександрівна, учениця 9 класу

      Щорічно учні школи беруть активну участь у різних  конкурсах.

      Поряд із традиційними формами значне місце за результативністю посідає шкільне самоврядування. Учнівський комітет школи складається з семи членів і об’єднує в собі такі комісії: навчання, творчості, дисципліни і порядку; культури, відпочинку, спорту і туризму; преси та інформації; роботи з молодшими школярами, шефської допомоги. Кожною комісією було розроблено плани роботи і згідно з ними проводилися ті чи інші заходи.

Пріоритетні напрямки виховної роботи:

  • впровадження в освітній процес інноваційних педагогічних технологій дистанційного навчання;
  • системний підхід до управління виховним процесом школи, постійне оновлення його змісту, якісна реалізація концепції громадянського виховання особистості;
  • досягнення ефективності роботи школи щодо координації діагностико – профілактичної просвітницької роботи школи, сім’ї, громадськості, правоохоронних органів щодо попередження правопорушень, бездоглядності та інших негативних проявів;
  • забезпечення духовної єдності поколінь, збереження родинних традицій, вивчення родоводу, виховання національної свідомості і самосвідомості.
  • впровадження ефективних технологій сучасного уроку.

Завдання виховної роботи:

  • формування громадянина – патріота України, підготовленого до життя, з високою національною свідомістю;
  • виховання громадянина з демократичним світоглядом і культурою, який не порушує прав і свобод людини та з повагою ставиться до традицій і культури інших народів;
  • створення умов для самореалізації особистості відповідно до її здібностей, суспільних та власних інтересів;
  • виховання в учнів свідомого ставлення до свого здоров’я, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я.

           У школі працювали гуртки: «Джура» (кер. Рибник), «Сокіл-Джура» (кер. Коробенко О.Г..), «Козацько-лицарський гарт» (кер. Коробенко О.Г..),  та спортивні секції: «Волейбол», «Футбол», «Баскетбол», «Теніс» (кер. Дудар В.Ю.).   85% учнів задіяні в гуртковій роботі та роботі спортивних секцій.

Школа перебуває у стані інноваційного розвитку. Освітній процес може успішно здійснюватися за умови наявності міцної матеріальної бази освітнього закладу. Незважаючи на труднощі з бюджетним фінансуванням, вдалося зробити чимало в плані підготовки школи до нового навчального року, зокрема відремонтовано приміщення, поповнено спорудами спортивне містечко. Однак для розв’язання багатьох інших проблем матеріально-технічного забезпечення необхідно домогтися збільшення позабюджетних надходжень, одним із джерел яких є  збір вторинної сировини, а також  спонсорські внески.  При  тісній співпраці педагогічного, учнівського і батьківського колективів потрібно зосередити увагу на естетичному оформленні коридорів, їх озелененні, зміцнювати матеріальну базу спортивного містечка, продовжити  практику поповнення зелених насаджень, оформлення  квітників, - усього того, що в комплексі  спрацьовує на користь зростання іміджу  школи.

Зрозуміло, що будь-яка інноваційна діяльність виправдовує себе, якщо вона сприяє активізації навчальних інтересів школярів,  вихованню підростаючого покоління. Профілактична робота, яка була налагоджена в школі  з учнями, схильними до правопорушень, звичайно, мала позитивний вплив на загальний стан цієї важливої ділянки виховної роботи. Жоден учень не стоїть на обліку в службі у справах неповнолітніх райдержадміністрації, на жаль на внутрішкільному обліку перебувають учні, які пропускають уроки без поважних причин, порушують навчальну дисципліну.  Тому необхідно мобілізувати зусилля всіх учасників навчально-виховного процесу, залучивши громадськість, позашкільні установи для поліпшення ситуації  у цій важливій сфері шкільного життя, продовжити  і оптимізувати   традиційну систему профілактичних заходів.

 У  закладі  створені рада  школи,   профспілковий  комітет,  які  функціонують  у  тісній  співпраці  з  адміністрацією та  педагогічним  колективом  школи. 

 Систематично  проводяться  загальноосвітні  та  батьківські  збори.  Документація  про  роботу  даних  структур  управління  оформлена.

 Проводиться  систематична  робота  з  органами  охорони  здоров’я  щодо  виявлення  дітей  з  особливими  потребами  (щорічні  медичні  огляди),  створюються  умови  для  індивідуальних  занять.

Педагогічний  колектив  співпрацює  в  тісному  зв’язку  з  батьками.   Два рази  на  семестр проводяться  класні  батьківські  збори  з  питань  навчання,  поведінки  учнів,  планування  класних  виховних  заходів,  господарських  питань,  пов’язаних  з  ремонтом  та  обладнанням  класних  приміщень,  матеріального   та морального стану родин, які опинилися в СЖО.

Засідання  батьківського  комітету  школи  проводяться  щомісяця.  Розглядаються  питання  навчання  та  поведінки  учнів,  схильних  до  правопорушень,  з  родин, які потрапили в складні життєві ситуації,  господарські  питання  школи.

У  колективі  діє  система  матеріального  та  морального  заохочення  обдарованих  дітей  та  педагогічних  працівників,  які з  ними  працюють  (у  формі  грошових  премій  та  цінних  подарунків),  популяризується  досягнення  учнів  та  досвід  вчителів-новаторів.

Зрозуміло, що будь-яка інноваційна діяльність виправдовує себе, якщо вона сприяє активізації навчальних інтересів школярів,  вихованню підростаючого покоління. Профілактична робота, яка була налагоджена в школі  з учнями, схильними до правопорушень, звичайно, мала позитивний вплив на загальний стан цієї важливої ділянки виховної роботи. 

Освітній процес може успішно здійснюватися за умови наявності міцної матеріальної бази школи. Незважаючи на труднощі з бюджетним фінансуванням, вдалося зробити чимало в плані підготовки школи до нового навчального року, зокрема відремонтовано приміщення, поповнено спорудами спортивне містечко. При  тісній співпраці педагогічного, учнівського і батьківського колективів потрібно зосередити увагу на естетичному оформленні коридорів, їх озелененні, зміцнювати матеріальну базу спортивного містечка, продовжити  практику поповнення зелених насаджень, оформлення  квітників, - усього того, що в комплексі  спрацьовує на користь зростання іміджу  школи.

Річний план  націлений  на  виконання  одного  з основних  завдань  школи – створення  інноваційного  середовища,  яке  б сприяло повному  розкриттю  творчого потенціалу  педагогів-фахівців  у  найрізноманітніших  сферах  діяльності – класно-урочній,  позаурочній  і  науково-методичній.

Дирекція ЗЗСО, педагогічний колектив постійно працюють над більш досконалим володінням інформаційно-комунікаційними технологіями, широко використовують в своїй роботі можливості всесвітньої мережі ІНТЕРНЕТ (матеріали офіційних сайтів Міністерства освіти і науки України, Департаменту науки і освіти  Київської обласної державної адміністрації, КНЗ КОР "Київський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів", відділу освіти Кагарлицької міської ради тощо). З 2012  року школа має свій сайт, де висвітлюються досягнення педагогічного та учнівського колективу та проблеми розвитку освіти в школі.

  Аналіз стану методичної роботи у 2022/2023 навчальному році в школі дає підставу вважати, що процес реалізації педагогічним колективом загальношкільної методичної проблеми здійснювався на належному науково-теоретичному та методичному рівні. Проте є ще важливі питання, на розв’язання яких мають бути спрямовані зусилля педагогічного колективу в наступному навчальному році.

  Підводячи підсумки методичної роботи в школі, слід зазначити, що вона сприяла реалізації методичної теми школи і поставлених завдань перед колективом на 2022/2023 навчальний рік, професійному зростанню педагогів, підвищенню якості знань, умінь та навичок учнів, активізації роботи з обдарованими дітьми та тими, хто потребував постійної уваги і контролю з боку школи, громадськості.

Методична робота школи була спрямована на розв’язання педагогічної проблеми та методиці роботи під час дистанційного навчання, адже в такій ситуації вчителі нашої школи та й країни в цілому перебували вперше.   Але є ще багато нерозв’язаних завдань, над якими  необхідно попрацювати всьому колективу. Перш за все – це підвищення результативності роботи освітнього закладу. Для цього методичній службі необхідно спрямувати свої зусилля на нижченазвані завдання.

  Спонсорські та бюджетні надходження  за  період  01.08.22р. по 01.12.22р.

№ п\п

Хто надав спонсорську допомогу

Яка була надана допомога

Грошовий еквівалент

(грн.)

  1

Відділ освіти Кагарлицької міської ради

Генератор GENPOWER

70 000

2

Кагарлицька міська рада

Канцтовари, спортивний інвентар та господарчі товари

3 200

  3

 Бездітний П.В.

Прокат шліфувальної машини

Термопара до газового котла

2000

1200

  4

ТОВ “Вікторія - Агро”

 Директор Сінченко В. В.

Подарунки до св.Миколая

14 300

  5

Відділ освіти Кагарлицької міської ради

Прінтер Epson

Дошка для крейди

7 000

4 500

 6

Тесленко С.М

Подарунки до Нового року

1500

 7

Ткаченко С.Г.та О.В.

Подарунки до Нового року

2000

 8

Босенко В.Г.

Оплата за роботу газового котла

1000

9

Драган О.В.

Шліфувальний папір та доставка піддонів

700

10

Грищенко М.Я., директор магазину-складу «Декор»

Піддони 30 шт

1800

 

ЗАГАЛЬНА СУМА

109 200

ЗАВДАННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ НА 2023/2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

•          Продовжувати роботу з подальшої інформатизації освітнього процесу, оволодівати інструментами дистанційного навчання. Забезпечити якісне та своєчасне наповнення необхідною інформацією системи управління освітою (ІСУО).

•          Забезпечити виконання плану проходження вчителями школи курсів підвищення кваліфікації на 2023/2024 навчальний рік.

•          У відповідності з планом атестації педагогічних працівників на 2023/2024 навчальний рік провести атестацію вчителів у відповідності до нового Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого  наказом МОН України від 09.09.2022 №805.

•          Створити необхідні умови для активної роботи з обдарованими учнями  шляхом залучання їх до участі в інтелектуальних конкурсах, предметних олімпіадах різних рівнів, змаганнях, роботі МАН  тощо.

•          Продовжити роботу по формуванню в учнів навичок здорового способу життя. Створити умови для оздоровлення та відпочинку дітей пільгового контингенту в пришкільному оздоровчому таборі з денним перебуванням.

•          Забезпечити соціальний захист учнів та працівників закладу, профілактику булінгу серед учнів та працівників.

•          Підвищити ефективність роботи з попередження дитячого травматизму як під час освітнього процесу так і поза межами школи.

•          Забезпечити якісну підготовку випускників ліцею до складання зовнішнього незалежного оцінювання.

•          Спрямовувати виховну роботу на формування в дітей та молоді любові до Батьківщини, загальнолюдських  якостей.

•          Популяризувати культурне розмаїття, історичну спадщину країни, рідного краю; формувати історичну пам’ять підростаючого покоління; забезпечити духовну єдність поколінь.

•          Сприяти формуванню духовно-моральних взаємин між усіма учасниками освітнього процесу, толерантного ставлення до представників інших народів, культур і традицій, до однолітків, батьків, інших людей; вихованню пошани та любові до культурного спадку свого народу та мистецтва, культивуванню кращих рис української ментальності:  працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, відповідального ставлення до природи.

•           Активізувати застосування сучасних форм і методів правової та превентивної освіти, формуванню здорового способу життя, фізичного розвитку і культури, спрямованих на формування сталої відповідальної поведінки, імунітету до негативних впливів соціального оточення Продовжити роботу з моніторингу якості освіти, що сприяє результативності роботи педколективу.

 •     Продовжити  роботу  педколективу  над  виконанням  завдань  методичної теми «Соціалізація особистості на засадах створення сприятливого освітнього середовища в умовах компетентнісного підходу» та виховної - «Формування громадянської компетентності учнів в позаурочній діяльності».

Comments:
Only authorized users can leave comments.